WinSPC نرم افزاری برای کمک به تولید کنندگان در بهینه سازی فرایندهای خود می باشد. هدف نهایی این نرم افزار هدف نهایی همه تولید کنندگان است یعنی بالاترین کیفیت محصولات با کمترین هزینه ممکن.

نرم افزار WinSPC فرایند  کنترل کیفیت آماری در زمان واقعی را تسهیل می بخشد. به گونه که تجزیه و تحلیل عمیق برای بهبود فرآیند و گزارش دهی برای پاسخگویی به طیف متنوعی از نیازهای اطلاعاتی را در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. همچنین هنگامی که یک یا چند مورد از الزامات در فرآیندها نقض می شود ، هشدارهایی برای اطلاع رسانی ظاهر می گردند.

قابلیت های نرم افزار WinSPC

این نرم افزار دارای ویژگی ها و قابلیت های بسیاری از جمله موارد زیر می باشد.

   ثبت داده ها

بدون داده ، امکان کنترل واقعی یا هر نوع بهبود فرآیندی وجود ندارد. با این کار، فرایندها قابل فهم می شوند و می توان به عرصه های جدید ثبات و سودآوری دست یافت. WinSPC تمام چالش های مربوط به ثبت داده ها را حل می کند. تقریباً هر نوع داده را از تقریباً هر منبع ثبت می کند و این کار را با سادگی هرچه تمامتر صورت میگیرد.

  سیستم مانیتورینگ و هشدارهای خارج از کنترل شدن فرآیندها

مانیتورینگ به نگه داشتن چشم در نمایشگرها ، نمودارها، داشبورد، خلاصه آمار و سایر تصاویر اشاره دارد. هشدار دهنده به پاسخ های زمان واقعی WinSPC به نقض ها که به صورت پیام هایی روی صفحه ی نمایشگر، آژیرهای شنیدنی، ایمیل های اولویت دار، نشانگرهای چشمک زن یا تعدادی دیگر از واکنشهای مختلف اشاره دارد.

این دو قابلیت در کنار یکدیگر سبب افزایش هشیاری متخصصان در یافتن فرایندهای خارج از کنترل می گردد.

WinSPC

WinSPC

هشدارهای زمان واقعی در این نرم افزار، حدس و گمانها را از بین می برند. آنها به اپراتورها و سرپرستان تولید می گویند که چه زمانی باید اقدام کنند. در لحظه ای که یکی از حدود کنترلی یا شرایط دیگری نقض می گردد، زنگ هشدار  این نرم افزار باعث می شود تا پرسنل QC هشیار شده و شرایطی را که باعث نقض شده است را اصلاح نمایند. غالباً قبل از آنکه ضایعات یا دوباره کاری تولید شود.

پس از جمع آوری داده ها ، این نرم افزار برای نشان دادن عملکرد، شناسایی تخلفات و خلاصه کردن سلامت فرآیند، نمودارها و تصاویر را در زمان واقعی ایجاد می کند.

دو مورد از محبوب ترین نمایشگرهای WinSPC ، داشبورد و نمودارهای جمع آوری داده است. داشبورد همان چیزی است که ناظران و مهندسان به طور معمول به آنها اعتماد دارند. داشبوردها می توانند شامل آمار، شبکه داده ، لیست تخلف و نمودارهایی باشند. نمودارهای جمع آوری داده ها، نمودارهایی هستند که در پنجره جمع آوری داده های WinSPC نشان داده میشوند.

علاوه بر داشبورد و نمودارهای جمع آوری داده ها ، ابزار Plant Monitor با کاربرد آسان و گسترده ای در اختیار کاربران قرار می دهد، که از نظر وضعیت عملیاتی، دارای کد گذاری و تنظیم رنگ از وضعیت عملیاتی است .

 تجزیه و تحلیل گزارشات

در نرم افزار فوق می توان برای سوالات زیر پاسخ هایی ارایه نمود:

  • اخیراً چه مشکلات کیفی داشته ایم؟
  • منابع بالقوه تغییرات ما چیست؟
  • و چه ورودیهای فرایندی روی کیفیت محصول نهایی ما تأثیر می گذارند؟

 

WinSPC--QC

WinSPC–QC

برای شروع به کار تجزیه و تحلیل خود ، WinSPC  ده ها جستجوی از پیش ساخته شده را در اختیارتان قرار می دهد که به کمک آنها می توانید لیستی از فرایندها را تهیه کنید. به عنوان مثال:

 

  • کدام فرآیندها از نظر آماری ناتوان هستند؟
  • کدام فرآیند هفته گذشته به یک اقدام اصلاحی نیاز داشت؟
  • کدام فرآیندها استراحت قابل توجهی داشتند؟

 

شما می توانید گزارش ها را به دو قالب PDF و HTML اجرا کنید، یا می توانید گزارش را مستقیماً در پنجره پیش نمایش گزارش WinSPC مشاهده کنید.